Projekt nového moderného bývania - byty v Nitre

NALAĎTE SA NA LEPŠÍ ŽIVOT


Jednotlivé bytové domy tvoria pôdorysné „T“ usporiadanie s orientáciou na juhozápad – severovýchod tak, že ramená objektu tvoria severnú clonu vnútorného átria, v ktorej sú umiestnené denné časti bytov. Dispozičné riešenie všetkých bytových domov je spoločné a zakladá sa na trojitom horizontálnom vrstvení, ktoré disponuje určitou autonómnosťou –suterén, prízemie, obytné podlažia - 2. až 5.NP obsahuje bezvýhradne bytové jednotky. Každý obytný dom má do suterénnej časti jeden prístup z novonavrhovanej komunikácie. Prízemná časť obsahuje zmes apartmánov a bytových jednotiek. Okrem toho sa v domoch A, B, C a D, E nachádzajú obchodné priestory, ktoré sú riešené autonómne, majú samostatný vstup a zásobovanie. Všetky poschodia sú výlučne určené pre umiestnenie bytových jednotiek. Na typickom podlaží sa nachádzajú 4 bytové jednotky v štruktúre 1x 3 – izbový byt, 2 x 2 – izbový byt a 1 x 1-izbový byt. Výnimku tvorí posledné ustúpené podlažie, kde sa nachádzajú vo všetkých domoch 2 bytové jednotky, jedná sa o 2 x 3-izbový byt.

Bytový dom ABC

Celková úžitková plocha objektu (bez balkónov a terás)    4897 m2
Obostavaný objem objektu    19032 m3
Počet nadzemných podlaží    4 + 1 ustúpené podlažie
Počet podzemných podlaží    1
Počet bytov    46 bytov
Počet apartmánov    2 apartmány
Počet parkovacích miest    49

Bytový dom DE

Celková úžitková plocha objektu (bez balkónov a terás)    3240 m2
Obostavaný objem objektu    12512 m3
Počet nadzemných podlaží    4 + 1 ustúpené podlažie
Počet podzemných podlaží    1
Počet bytov    30 bytov
Počet apartmánov    2 apartmány
Počet parkovacích miest    32


VŠETKO MÁTE NA DOSAH


REZIDENCIA je vytvorená pre praktický život a kompletne vybudovaná infraštruktúra v lokalite spĺňa aj najnáročnejšie požiadavky budúcich obyvateľov. V niekoľko stometrovej vzdialenosti, majú budúci obyvatelia na dosah nielen poštu a polikliniku s lekárňou, ale ocitnú sa aj v blízkosti viacerých nákupných stredísk ako Kaufland, Lidl, Billa a Family Center, ale aj drobných prevádzok so službami.

Pre mladé rodiny ponúka lokalita množstvo kapacít materských, základných ako aj stredných škôl a v tesnej blízkosti nájdu aktívni jednotlivci aj športové a kultúrne vyžitie, ako mestská športová hala, futbalový štadión alebo mestský park.


DOPRAVA
REZIDENCIA sa takmer „dotýka“ neďalekých MHD spojení, autom sa odtiaľto do centra mesta dostanete za cca 5 minút.

 Slovenská pošta 350 m (4 min. pešo)

 TESCO HM Nitra 2,7 km (5 min. autom)

 Materská škola 700 m (8 min. pešo)

 Cemtrum mesta 3 km (6 min. autom)

• Fakultná nemocnica Nitra 2,5 km (6 min. autom)

 Autobusová a železničná stanica 2,5 km (6 min autom alebo 1,4 km 15 min pešo)